Sausumas gerklės gale

Džiūvimas gerklėje gali būti erzina, ypač jei sausumas riebalų sukelia nepatogiai. Sausumas gerklės gale gali atsirasti dėl alergijos, ligų ar sumažėjusios drėgmės ore. Nustatydamas sausos gerklės priežastį, galėsite rasti tinkamą gydymą, kad atkurtumėte drėgmę ir išspręstumėte problemas sukeliančias problemas.

Farinigitas, paprastai vadinamas gerklės skauda, ​​atsiranda, kai virusinė ar bakterinė infekcija veikia gerklę. Jei pasireiškia gerklės skausmas, gerklė gali pažeisti ir jaustis sausa. Nurijus ar kalbėdamas skausmas gali padidėti, todėl gali būti sunku nuryti. Kaklo ir žandikaulio liaukos gali būti skaudžios ir skausmingos, jei turite gerklę. Galite pastebėti, kad jūsų tonzilės, kurios gali pasirodyti raudonos spalvos, išsidėstos pusės ar baltos dėmės. Gydytojai skiria skysčių ir poilsio pacientams, sergantiems gerklėmis. Jei dėl bakterinės infekcijos atsirado gerklė, gydytojas paskiria antibiotiką. Garsėjantis sūriu vandeniu ir naudojant lazgas, jūsų gerklė gali būti drėgna.

Po nosies nosies geriamasis gali sukelti sausą jausmą. Pasklidimas po nosies yra tada, kai gleivinės gleivių gleivių gleivės išsiskleidžia. Po nosies gleivinės gali atsirasti dėl alergijos, viršutinių kvėpavimo takų ligų, hormonų pokyčių, gastroezofaginio refliukso ligos, vaistų, bakterinės sinusų infekcijos, šaltų temperatūrų ir drėgmės trūkumo ore. Kiti simptomai po nasalinio lašėjimo yra kosulys, užkimimas ir sunku nuryti. Gydymas po nosies kanalais gali sušvelninti problemą. Kai kuriais atvejais gali būti akivaizdi priežastis. Amerikos otorinolaringologijos akademija teigia, kad daugeliui žmonių, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, reikia daugiau skysčių, kad būtų pašalinti gleivinės sekrecijos. Padidėjęs skysčių suvartojimas su vandeniu ir nekonfeinuotais gėrimais, sinusų drėkinimas fiziologiniu tirpalu ir vengimas vaistų, kurie padidina šlapinimąsi, gali padėti plonoms gleivėms.

Sausumas gerklėje gali būti Sjogreno sindromo, lėmusio liaukų sutrikimo požymis. Pasak Sjogreno sindromo fondo, maždaug 4 milijonai žmonių JAV yra sutrikę. Sjogreno sindromas paprastai turi įtakos liaukoms, sukeliančioms seilių ir ašarų, nors gali būti pažeisti žarnyno, plaučių ir kiti organai. Be sausos gerklės, taip pat galite pastebėti, kad jūsų akys jaučiasi sausi arba yra raudoni. Garsas burnoje ir gerklėje gali rimtai kramtyti ir kalbėti sunkiau. Sausumas taip pat gali padidinti dantenų ertmių skaičių. Kiti Sjogreno sindromo simptomai yra užkimimas, kosulys, nuovargis, raumenų skausmai ir skausmai bei padidėjusi žandikaulių liauka. Nors Sjogreno sindromui gydyti nėra, galite padidinti drėgmę, vartodami receptinius vaistus, kad padidintumėte seiles, gerkite mažą vandens kiekį per dieną, čiulpiate cukraus neturintį saldumyną ar dervą arba naudojate seilių pakaitalą.

Mažas drėgnis, dažniausia problema žiemos mėnesiais šaltame klimate, gali sukelti gerklės sausumą. MayoClinic.com praneša, kad drėgmė jūsų namuose turi būti nuo 30 iki 50 procentų. Kai drėgmė per maža, jūsų oda ir drėgnos membranos tampa sausos ir niežtinčios. Drėkintuvo naudojimas gali padėti sumažinti problemą, padidinant drėgmės kiekį jūsų namuose.

Faringitas

Po nosies kanalas

Sjogreno sindromas

Drėgmės stoka