Kaip saugu yra yohimbe?

Johimbo medis yra gimtoji Nigerijos, Kamerūno, Pusiaujo Gvinėjos ir Gabono vakarų Afrikos tautoms. Tradiciškai Vakarų afrikiečiai naudojo johimbo žievą kaip afrodiziakas. Yohimbe medžio žievės veiklioji medžiaga yra yohimbinas. JAV ekstrahuotas ir išgrynintas johimbinas yra receptas. Neprezentaciniai johimbo žievės dietiniai papildai nėra standartizuoti. Nepaisant pakuotės ženklinimo, iš tikrųjų yohimbino žievės produktų yohimbino potencija gali skirtis priklausomai nuo įmonės. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti johimbo žievę ar kitus johimbino turinčius papildus.

Yohimbe aktyvusis ingredientas veikia blokuojant alfa-2 adrenerginius receptorius. Šis blokuojantis poveikis suteikia yohimbe jo teigiamą ir neigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos bei centrinės nervų sistemos funkcijoms. Alfa-2 receptoriai paprastai reaguoja į organizmo atpalaidavimą norepinefrino ir epinefrino. Kur norepinefrinas sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, yohimbe sukelia susitraukimą. Tas pats mechanizmas yra atsakingas už yohimbe naudą vyrams esant erekcijos disfunkcijai. Yohimbinas taip pat yra monoaminooksidazės inhibitorius. Monoamino oksidazė yra fermentas, kuris deaktyvuoja neurotransmiterius, tokius kaip epinefrinas ir norepinefrinas. Monoamino oksidazė taip pat deaktyvuoja dietinį amino rūgšties tiraminą, kuris turi adrenerginį poveikį. Šis procesas padeda palaikyti optimalų adrenerginių stimuliatorių kiekį organizme. MAOI blokuoja šį enzimą, padidina epinefrino ir norepinefrino kiekį. Šis efektas gali būti naudingas. MAOI gamina veiksmingus antidepresinius vaistus, tačiau didelis adrenerginio stimuliavimo lygis gali padidinti širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį iki mirtino lygio.

Yohimbinas gali sąveikauti su kraujo spaudimo vaistais ir mažinti jų veiksmingumą. Kraujospūdžio vaistų klonidinas veikia skatindamas alfa-2 receptorius. Yohimbine tiesiogiai blokuoja klonidino veiksmus. Be to, johimbo papildai kartu su maistu ar gėrimais, kuriuose yra kofeino ar tiramino, gali sukelti pavojingą aukštą kraujo spaudimą. Paradoksalu, jei didelės dozės yohimbinas gali sukelti žemą kraujo spaudimą.

Produktai, kurių sudėtyje yra Yohimbine, gali turėti neigiamų psichologinių ir nervų sistemos padarinių. Yohimbinas gali sukelti maniją pacientams, sergantiems dvipolėmis ligomis. 1999 m., “Connecticut Veterans Administration Hospital” tyrimas, paskelbtas Biologinės psichiatrijos skyriuje, apžvelgė tai, kas nutiko, kai keturi po trauminio streso sindromo asmenys paėmė neoficialųjohimbo priedus. Visiems pacientams pasireiškė pablogėję nerimo, panikos ir PTSS simptomai. Normali yohimbino dozė gali sukelti galvos svaigimą, nerimą, hiper stimuliaciją ir pykinimą. Daugiau kaip 40 miligramų per parą dozės gali sukelti haliucinacijas, sąmonės praradimą ir paralyžius.

Maisto ir vaistų administracija ir biotechnologijų kompanija “Amgen” bendradarbiavo atlikdami vienerių metų tyrimą su mitybos papildais susijusiais skambučiais į apsinuodijimų kontrolės centrus. Rezultatai buvo paskelbti 2008 m. Medicinos toksikologijos žurnale. Iš 275 skambučių 18 procentų dalyvavo johimbo turinčių produktų. Šešiose iš jų dalyvavo yohimbe sąveika su receptiniais vaistiniais preparatais. Yohimbine yra patvirtinta kaip vaistas JAV, nors kai kuriose Europos šalyse jo naudojimas uždraudžiamas ar apribotas dėl galimo žalingo šalutinio poveikio. Kanadoje draudžiama parduoti nepatvirtintus yohimbine produktus be recepto. Vokietijos komisija E klasifikavo johimbo žievę kaip nesaugią žolelę dėl jos neigiamo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai.

Sveiki asmenys, vartojantys standartizuotus yohimbo preparatus rekomenduojamomis dozėmis, su gydytojo žinios ir sutikimu, retai turėtų patirti rimtų šalutinių reiškinių. Pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos, nervų sistemos arba psichologinėmis ligomis, prieš pradėdami vartoti johimbo preparatus, reikia gydytojo priežiūrai.

Poveikis kūnui

Širdies ir kraujagyslių efektai

Poveikis nervų sistemai

Nepriklausomi Yohimbe papildai

Atsargumo priemonės