Kaupimo sutrikimas mažiems vaikams

Mažieji, kurie kaupia maistą ar mažus daiktus, susiduria su praeities ar baimės problemomis, susijusiomis su psichine sutrikimais, kurie verčia juos kaupti ar kontroliuoti nedidelę savo gyvenimo plotą. Galite abejoti vaiko elgesiu, kuris visus savo žaislus įkelia į vieną plotą. Vaikams tėvams, kurie kaupiasi, šio elgesio atskleidimas gali kelti nerimą. Galų gale, pasitelkiant kaupimo priežastis, vaikas gali išmokti rasti sveikesnius įgūdžius.

Gelbėjimo elgesys

Pradedant 18 mėnesių amžiaus, berniukas gali pradėti kontroliuoti savo aplinką, išleidęs visus savo žaislus į vieną vietą. Išleidęs savo žaislus į savo lovelę, po gultu ar į kitą malonų vietą, jis sako jums: “Aš noriu sužinoti, kur yra visi mano dalykai”, – teigia dr. Sue Hubbard. Nors saugojimas gali kilti iš kitų, rimtesnių problemų, vaiko noras kontroliuoti jo daiktus tikriausiai yra mažiausiai rimtas.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

Maži vaikai gali sukurti obsesinį kompulsinį sutrikimą, nerimo sutrikimą, dėl kurio vaikui sunku kontroliuoti savo mintis ir įkyrus. Nors jis nori sustabdyti mintis ir manieres, jis negali to padaryti. Vienas ritualas su OCD berniukas gali veikti, kaupia ir kaupia tam tikrus daiktus, nes jis stengiasi išvengti baimės, kuri tapo manija – rinkimas ir kaupimasis yra prievarta. Vaikas gali stengtis paslėpti savo viliojimą blogomis mintimis ir Jo laikymo prievarta. Simptomai ir būklė vystosi lėtai, kad tėvui gali būti sunku pripažinti elgesį problemišku.

Prisijungimas prie Priedo sutrikimo

Vaikams, kurie buvo pašalinti iš jų gimimo šeimos, įstojo į globos įstaigą ir, priėmus užsienyje įgytus vaikus, prižiūrint našlaičių namus, gali susidaryti būklė, žinoma kaip “Reaktyvios priepuolių sutrikimas”. Šie vaikai reaguoja nesugeba kurti sveiki prisirišimo prie savo globėjų – tėvų, našlaičių ar įtėvių. Maistas gali tapti vaiku, turinčiu RAD. Jo manymu, jis turi tinkamų priežasčių pasislėpti maisto.

Pagalba “Hoarding”

Leisk savo vaikui paimti ir paduoti savo žaislus į vieną vietą, jei tai yra tai, ką jis nori. Jei bandysite reikalauti, kad jis grąžintų savo automobilius į žaislų dėžę ar lentyną, jūs sakote savo vaikui, kad jis neturėtų kontroliuoti net vienos mažos jo gyvenimo dalies. Nesijaudinkite, kad jis augs, kai jis augs; “Kognityvinė elgesio terapija gali padėti vaikui spręsti jo mankštus ir priversijas, įskaitant kaupimąsi, jei elgesys atsiranda dėl rimtesnių priežasčių. Kitas būdas – gydymas vaistais. Pasakykite gydytojui apie efektyvumą ir bet kokius nepageidaujamus šalutinius poveikius.