Kaip virti kukurūzų skvošą orkaitėje be aliejaus

Universalus, didelis ir maistingas, butternut skvošas yra nuo pradžioje rudens iki žiemos pabaigos ir gali būti kaip patiekalas ar patiekalas. Puikus vitaminų A ir C šaltinis, kalio ir kalcio, butorūgščių skvošas suteikia maistinę skaidulą ir kitas maistines medžiagas su palyginti nedaug kalorijomis ir mažais riebalais. Pasirinkite skvošą, kuris jaučiasi sunkus dėl savo dydžio, be pastebimų pažeidimų ir turi lygią, vienodai spalvotą odą. Virkite į krosnį per pusę, vis dar šerdykite, nulupkite ir supjaustykite mažesniais gabalėliais. Bet kuriuo atveju jums nereikės naudoti alyvos.

Įdėkite orkaitės laikiklį į centrinį pakopą ir įkaitinkite orkaitę iki 400 laipsnių Fahrenheito.

Supjaustykite skvošą pusiau išilgai ir nuimkite sėklas dideliu šaukštu. Nulupkite butternut skvošą, jei norite virti ir paduoti į gabalus.

Nuluptą skvošą supjaustykite norimų dydžių gabalėliais, jei negrūšiuojate pusės. Įdėkite gabalus ar puselius į stiklinį kepimo indą.

Įdėkite 1/2 lazdelės sviesto mikrobangų krosnelėje saugioje dubenyje ir ištirpinkite mikrobangų krosnelėje. Naudokite virimo šepetį, kad padengti skvošą su lydytu sviestu.

Išskalaukite kukurūzų skonį pagal skonį arba pagal pasirinktą receptą. Paprikuokite druskos, juodųjų pipirų ir 2 arbatinius šaukštelius rudojo cukraus, kad būtų paprasta paruošti. Arba varvinkite ją lengvai su medaus ar klevo sirupu. Taip pat galite dulkes su cinamonu ir muskatu ar tarkuoto Parmezano sūrio.

Kepkite butternut skvošą 20-30 minučių. Jo dydis, krosnies temperatūros tikslumas ir kiti veiksniai turi įtakos gaminimo trukmei. Iš krosnies išimkite skvošą, kai pradeda karamelizuoti, o jo minkštimas yra švelnus.