Kaip virti kalakutienos kepsnį

Turkija paprastai nėra vienintelis dalykas meniu, tačiau priklausomai nuo to, kiek jis yra didelis ir koks jūsų krosnies masė nėra, tai gali sukelti dilemą. Mąstydami už dėžės ribų – arba, šiuo atveju, orkaitėje – yra alternatyvių kalakuto kepimo būdų, be monopolizavimo kiekvieno kriauklės vietos colių. Naudodami kepsnį, kad paruoštumėte Turkiją, atlaisvinkite kambarį kitiems indams, kuriuos reikia šildyti, o jūsų kalakutiena valgant sultingą tobulumą.

Prieš skrudinimą visiškai ištirpinkite kalakutiena. Šaldytuvo atšildymas gali trukti nuo penkių iki šešių dienų, atšildymas šaltame vandenyje gali užtrukti iki 10 valandų, o vanduo turėtų būti keičiamas kas 30 minučių. Jei kalakutas yra pakankamai mažas arba jūsų mikrobangų krosnelė yra pakankamai didelė, tai suteikia greitesnį atsipalaidavimo laiką, tačiau kalakutiena turi būti paruošta iš karto. Laikykitės gamintojo instrukcijų, kaip atšildyti mikrobangų krosnelę.

Pašalinkite kalakutienę iš pakuotės. Pašalinkite giblet paketą ir visa kita iš vidinės ertmės.

Pasiruoškite ir įdiekite kalakutieną, norėdami ją padėkite į stalą į keptuvę, įkaitintą iki 375 laipsnių F su dangteliu.

Leiskite kalakutiestui kepinti, periodiškai jį tikrinkite, kad drožtukas iš dugno per šaškes slypintų kalakutine, kad drėgna.

Patikrinkite kalakuto vidaus temperatūrą mėsos termometru, kad įsitikintumėte, jog jis yra bent 165 laipsnių F, kai tai padaryta.

Iš kalakuto išimkite kalakutieną arba tiesiog ją išjunkite ir leiskite kalakutijai sėdėti mažiausiai 15 minučių prieš drožles.