Kaip patikrinti, ar bekonas virtas

Maisto termometro naudojimas yra geriausias būdas patikrinti, ar nėra maisto, bet su daugeliu gabalų bekonų, šis metodas neveiks. Tačiau labai svarbu, kad mėsos bakterijos būtų nužudytos. Daugeliu atvejų vizualinis patikrinimas yra vienintelis būdas patikrinti, ar šaukštas yra virtas. Jei jūsų bekonas yra mažiausiai 1/2 colio storio, tačiau galite naudoti šakutinio stiliaus maisto termometrą, kad patikrintumėte bekoną.

Vienu sluoksniu kepkite bekono griežinėliais į kepimo indą ar broilerių keptuvę, naudodamiesi žnyplėmis, kad supjaustumėte griežinėliais.

Įkaitinkite orkaitę iki 375 F

Kepkite reguliariai supjaustytą šoninę maistą ne trumpiau kaip 12 minučių, mažiausiai 16 minučių supjaustykite šaukštą šonine skardine ir mažiausiai 19 minučių papildomą storą arba mėsininko supjaustytą šoninę. Patikrinkite bekoną, kad įsitikintumėte, ar tai tamsiai ruda spalva. Kuko bet kokį storį iki penkių papildomų minučių, jei norite šiek tiek traškioti šoną.

Į vieną sluoksnį įpilkite šaukštulių šaukštus į šaltu keptuvę, naudojant žnyples.

Degiklį pasukite į vidutinį šilumą ir kepkite sagų gabaliukus, kiekvieną minutę kiekvieną minutę pjauname kiekvieną gabalėlę savo žnyplėmis.

Kepkite gabalėlių maždaug aštuonias ir dešimt minučių priklausomai nuo storio arba tol, kol jie pasieks vienodą tamsiai rudą spalvą ir jums bus lengviau supjaustyti.

Orkaitės kepimas

Stovetop kepimas

Kanados bacon

Perkelkite sagų gabaliukus į popierinius rankšluosčius, leiskite jiems ištuštinti 30-60 sekundžių ir perneškite į serviso patiekalą.

Karštą alyvuogių aliejų keptuvėje ant jūsų kaitlentės virš vidutinio karščio.

Supjaustykite gabalais iš Kanados bekono rulono iki storio, kurį norėtumėte panaudoti aštriu virtuviniu peiliu arba naudokite Kanados bekono griežinėliais. Į keptuvę su kekėmis įpilkite šonkauliukai.

Duonos kepsnį kepkite, paskui pasukite kablys ir virkite dar dvi minutes.

Patikrinkite bekoną, kad įsitikintumėte, jog jis yra rudas ir šiek tiek traškus. Įdėkite 1/4 colio šakės tipo maisto termometrą į bekono gabaliukus, kurių storis didesnis kaip 1/2 colio, ir įsitikinkite, kad temperatūra yra 160 F, prieš perkeliant bekoną į popierinius rankšluosčius, kad prieš išdžiūtų.