Žuvies dieta svorio netekimas

JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja valgyti jūros gėrybes ne mažiau kaip du kartus per savaitę, kad širdies sveikata būtų naudinga šiems maistiniams baltymų šaltiniams. Žuvis tiekia daug esminių omega-3 riebalų, daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminai A ir D, kalis, selenas ir fosforas. Padaryti žuvis įprastine mažo kaloringumo dietos dalimi taip pat gali padėti pagerinti svorio netekimo rezultatus.

Žuvys paprastai turi būti mažesnės riebalų ir kalorijų nei mėsos ir naminių paukščių, o netgi riebesnės žuvys paprastai turi mažiau nei 200 kalorijų per 3 unciją, todėl svorio netekimas yra geresnis baltymų pasirinkimas. Žuvies patiekalas suteikia apie trečdalį jūsų kasdienių baltymų poreikių, o baltymai yra lengviau virškinami, nei mėsa ir paukščiai, nes nėra pakankamai jungiamojo audinio.

2007 m. Paskelbtame “Tarptautiniame Nutukimo žurnale” paskelbtame tyrime nustatyta, kad keturių savaičių valgymas trimis 5,3 uncijos porcijomis iš raumeningų arba riebių žuvų per savaitę kaip mažo kaloringumo dietos dalis sumažino apie 2,2 svaro daugiau svorio negu sekant Panaši dieta, kurioje nebuvo žuvies. Kitas tyrimas, paskelbtas 2009 m. Gruodžio mėn. “Mityba, medžiagų apykaita ir širdies ir kraujagyslių ligos”, parodė, kad valgant penkias 5,3 uncijos menkių per savaitę kaip dalį mažo kaloringumo dietos aštuonias savaites, buvo padidintas 3,8 svaro svorio, palyginti su Dieta su tokiu pačiu kalorijų kiekiu, bet ne žuvis. Grupė, kuri valgė penkias menkės per savaitę, taip pat turėjo daugiau svorio negu grupė, kuri turėjo tik tris porcijas per savaitę.

Pagal “2008 m. Gegužės mėn.” “American Journal of Clinical Nutrition” baltymą padeda didinti sotumą, taigi, dietos sudėtyje turintys daugiau baltymų, mažai kaloringų maisto gali padėti sumažinti svorį. Omega-3 riebalai taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį. 2006 m. “Fiziologiniai tyrimai” paskelbtame tyrime nustatyta, kad pridedant omega-3 riebalus labai mažai kalorijinei dietai, padidėjo svorio kritimas. 2008 m. Lapkritį “Appetite” paskelbtame tyrime padidėjo sotumo turinčios dietos, kurių sudėtyje yra daug omega-3 riebalų.

Pridėjus daugiau jūros gėrybių į savo mitybą, dažniausiai būna tų rūšių, kurios yra mažiausios gyvsidabrio turinyje, kad būtų išvengta galimo neigiamo poveikio, susijusio su šiuo užterštu. Geras pasirinkimas – lašišos, silkės, skumbrės, krevetės, šukutės, ančiuviai, krabai, sardinės, balta žuvis, šamai, tilapija, austrės, moliuskai, dygiaodžiai, plekšnės ir juodadėmės menkės. Venkite tokių tipų jūros gėrybių, kurių didžiausias yra gyvsidabris, pvz., Rykliai, durklažuvės, karališkosios skumbrės, didžiaakiai tunai ir ahi tunai, tilefish, marlin ir apelsinų pjūklapilviai.

Žuvys, palyginti su mėsa ir paukščiais

Žuvis ir svorio kritimas

Potencialūs mechanizmai

Gyvsidabrio svarstymai