Pertraukto miego poveikis kūdikiui

Nors jūsų kūdikis tikriausiai nemiega daugiau nei keturias ar penkias valandas, laikas, kuriuo ji miega, yra gyvybiškai svarbi jos sveikatai, augimui ir vystymuisi. Kai jos miegas yra nutrauktas, tai gali neigiamai paveikti jos gerovę. Keletas veiksnių, tarp jų ligos, per daug miega per dieną ir atsiskyrimo nerimas, gali prisidėti prie miego pertraukų, bet nesvarbu, kas juos sukelia, pertraukiamas miegas gali turėti keletą padarinių.

Raumenys ir dirglumas

Kai jūsų kūdikio normali miego trukmė yra nutraukta, ji negauna gero, kokybiško miego, kad kitą dieną jis turėtų gerai pailsėti. Pasak pediatro Marco Weissbluto knygos “Sveika miego įpročiai, laimingi dvyniai” autorius, kūdikiai, kurie atsibunda keletą kartų, kai jie paprastai miega, yra labiau linkę būti sunkūs ir mažiau linkę susidoroti su įvykiais Dienos. Pristabdytas miegas taip pat apsunkina jūsų kūdikio gerą napą, kuris dar labiau suardžia problemą ir gali dar labiau jaudintis. Miego trūkumas gali paskatinti ją verkti ilgą laiką.

Entuziazmo stoka

Pavargę kūdikiai yra ne taip suinteresuoti žaisti ar bandyti naujos veiklos, taip pat poilsio kūdikiai yra. Kai jūsų kūdikio miegas pertraukiamas dėl kokios nors priežasties prieš naktį, tikiuosi, kad jis nebus kantrus ar pakankamai įtampos, kad taptų jo normalus savimi. “Weissbluth” pažymi, kad pavargę kūdikiai dažnai yra mažiau pritaikomi, todėl sunku įdomiai domėtis savo mažyliu. Pasak Weissbluto, pavargę kūdikiai taip pat yra intensyvesni ir labiau išsigandę, nei atpalaiduojami kūdikiai. 2011 m. Stanfordo universiteto tyrime nustatyta, kad miego trūkumas veikia atminties sulaikymą ir funkciją. Nors tyrimas buvo atliktas su pelėmis, tai rodo, kad panašus poveikis pasireiškia žmonėms, o tai reiškia, kad nutrauktas miegas gali paveikti jūsų kūdikio smegenų augimą ir pažinimo vystymąsi.

Sumažėjusi imuninė sistema

Kai jūsų kūdikis nesugeba miegoti, jo imuninė sistema kenčia, o tai reiškia, kad ji labiau linkusi į šaltą ar gripo susitraukimą. “Weissbluth” teigia, kad lėtinis pertraukiamas miegas arba reguliarūs miego pertraukimai gali sukelti galvos skausmą ir kūno skausmą. Jūsų kūdikis taip pat gali sukelti skrandžio sutrikimų, padidėjusį širdies susitraukimų dažnį, padidėjusį kraujospūdį ir raumenų įtampą, jei jos miegas pertraukiamas reguliariai. Miego trūkumas taip pat gali trikdyti gliukozės kontrolę, dėl kurios padidėja diabeto ir nutukimo rizika.

Patarimai ir pasiūlymai

Geriausias būdas pašalinti miego sutrikimus – išmokyti savo kūdikį atsinešti miegoti. Pasipriešinkite troškuliui, kad jūsų kūdikis miegotųsi arba maitintumėte, nes jei jis atsibunda naktį, jam reikės padaryti tą patį, kad sugrįžtum į miegą. Vietoj to, roko ar maitinkite jį, kol jis mieguistas, ir jie įdėti jį į savo lovelę, kad jis galėtų užmigti pats. Sumažinkite pertraukas, sukurdami ramią miego aplinką. Laikykite triukšmo lygį žemyn aplink savo kūdikio miegamąjį ir išlaikykite kambarį patogioje temperatūroje. Sukurkite miego grafiką, kad jūsų kūdikis miegotų kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Tai paskatins savo kūną miegoti, kai atėjo laikas ir taip pat paskatins daugiau ramus miego.