Metionino ir cisteino maisto šaltiniai

Kai baltymas yra maiste maisto, jūsų virškinimo sistema suskaido jį į aminorūgštis, o jūsų kūnas juos naudoja gamindamas šimtus naujų baltymų, kurių reikalauja visos jūsų ląstelės. Dvi amino rūgštys, vadinamos cisteinu ir metioninu, yra neįprasti, nes juose yra sieros elementas, kuris atlieka svarbų vaidmenį nustatant naujų baltymų formą, padėdamas šiems junginiams sulėtinti. Daugelis įprastų maisto produktų yra geri abiejų šių amino rūgščių šaltiniai.

Mėsa ir paukštiena

Gyvūniniai maisto produktai paprastai yra geri metionino ir cisteino šaltiniai. Pavyzdžiui, lukštų jautienos nugarinės svoris, sveriančio apie 6 uncijos, suteikia 1,270 miligramų metionino ir 470 miligramų cisteino, tuo tarpu riebalų pjaustytų kiaulienos karpių panašaus dydžio riebaluose yra apie 1145 miligramus metionino ir 460 miligramų cisteino . Kita mėsa, pvz., Ėrienos ir medžiojamųjų paukščių mėsa, taip pat yra geri šaltiniai. Naminiai paukščiai taip pat turtingi abiejų amino rūgščių, 1 puodelis skrudintų ir kapotų viščiukų krūtinėlės, kurioje yra apie 1200 miligramų metionino ir 550 miligramų cisteino.

Žuvis ir jūros gėrybės

Daugelis žuvų ir tam tikrų rūšių jūros gėrybės taip pat yra geri metionino ir cisteino šaltiniai. Pavyzdžiui, tuną, kuriame yra apie 1250 miligramų metionino ir 450 miligramų cisteino 1 puodelio šviesiosios tunos mėsos, ir lašišos, kuri yra apie 1030 miligramų metionino ir 370 miligramų cisteino per 5 unciją. Kiti paplitę žuvų tipai, tokie kaip silkės, upėtakiai, juodadėmės menkės ir paprastosios žuvys, taip pat yra geros abiejų amino rūgščių šaltiniai. Jų gėrybės, kuriose yra daug abiejų junginių, yra Aliaskos karališkasis krabas, kurio mėsa pagaminta iš 1 kojos, kurioje yra apie 730 miligramų metionino ir 290 miligramų cisteino, omarai, 1 puodelis mėsos, kuriuose yra 690 miligramų metionino ir 300 miligramų cisteino, ir krevetės, kurios Jame yra 565 miligramų ir 230 miligramų metionino ir cisteino, atitinkamai 3 paras.

Kiaušiniai ir pieno produktai

Pieno produktai taip pat yra geri abiejų aminorūgščių šaltiniai. Tai apima skirtingus sūrio tipus: Šveicarijoje yra 1, 35 miligramų ir 380 miligramų metionino ir cisteino, atitinkamai 1 puodelio supjaustyto sūrio, o 1 puodelis provolono yra 900 miligramų metionino ir 150 miligramų cisteino. Kiti sūriai, tokie kaip čederiai, parmezanas ir mozzarella, taip pat yra daug abiejų junginių. Pienas suteikia tiek amino rūgščių šiek tiek mažiau. Pavyzdžiui, 1 puodelis pieno be riebalų suteikia apie 200 miligramų metionino ir 50 miligramų cisteino. Kiaušiniai taip pat yra geras šaltinis, kuriame yra apie 190 miligramų metionino ir 135 miligramai cisteino 1 didelio virto kiaušinio.

Gamykloje esantys šaltiniai

Jei stebite vegetarišką maistą, kai kurie augaliniai maisto produktai taip pat yra geri metionino ir cisteino šaltiniai. Daugelis riešutų rūšių tiekia šias maistines medžiagas, įskaitant Brazilijos riešutus, kurių masė yra apie 65 miligramus metionino ir 245 miligramų cisteino 1/2 puodelio. Kiti pavyzdžiai yra spirulina, jūros dumblių pagrindu pagamintas maistas, kuriame yra apie 650 miligramų metionino ir 370 miligramų cisteino 1/2 puodelio, ir sojos pupelės, kuriose yra 1000 miligramų metionino ir 1200 miligramų cisteino 1 puodelyje.