Kaip tapti geresne lenktynininke ar keliaujančiųjų šalių

“Track and cross country” yra skirtingi sporto šakos, turintys labai skirtingus energijos poreikius ir bėgimo stilių. Nors bėgių kelio atkarpoje yra didelio intensyvumo greičio sprogimai per trumpą laiką, visose šalyse reikia intensyviai važiuoti ilgą laiką, gerai suplanuotais pikapais. Tačiau Nacionalinė asociacija dėl stiprumo ir kondicionavimo (NSCA) nurodo tris principus, kaip tapti geresniu lenktynininku, kuris gali būti taikomas abiem sporto šakoms.

Technika

Pirmasis principas tampant geresniu bėgikliu – išmokti techniką, kurią NSCA vadina pagrindiniu metodu. Technika yra svarbiausia sudedamoji dalis, leidžianti didinti važiavimo greitį ir skatinti maksimalų efektyvumą ir ekonomiškumą tarpvalstybiniu mastu. Technika skiriasi pagal kiekvieną sportą, tačiau abu yra sušvelninta viršutinė kūno dalis ir veidas, pečių rankos pasukimas ir optimalus gylio ilgis. Tyrinėkite ir išmokite savo sporto techniką, ypač kai tik pradedate, nes technines klaidas vėliau sunku ištaisyti.

Pagalba ir pasipriešinimas

Pagalbos mokymas – tai metodas, kurį taikant naudojama sunkio jėga, kad būtų skatinamas didesnis pasisekimo dažnis, tuo tarpu pasipriešinimo mokymuose naudojamas gravitacijos ar atsparumo ugdymui konkretaus sporto stiprio stiprinimas. Abi technologijos vadinamos antriniais metodais. Pagalbos mokymas labiau priklauso nuo bėgių, reikalaujamo bėgių keliui, sprogstamojo greičio atveju, šio metodo pavyzdys būtų bėgimas žemyn. Atsparumo ugdymas gali būti taikomas abiem sporto šakoms, pvz., Bėgimas į kalną ar pritraukimas iš partnerių.

Energijos sistemų mokymas

Mokymas pagal konkrečius jūsų sporto atstumo ir intensyvumo reikalavimus vadinamas aukštesniuoju išsilavinimu, jis svarbus vėlesniuose plėtros etapuose. Takelis yra anaerobinis sportas. Mokymą sudaro pakartotiniai intensyvaus intensyvumo veiksmai, tarp kurių yra daug poilsio. Visur yra aerobinis sportas, o treniruočių intervalai gali trukti nuo vienos minutės iki kelių valandų. Specifinės taisyklės teigia, kad mokymai yra efektyviausi, kai tiksliai atitinka jūsų įvykių metabolinius poreikius.

Stiprumo mokymas

Galite tapti geresniu bėgikliu praleisdami laiką sporto salėje. Galite sukurti stiprybę, jėgą ir ištvermę, naudodami veiksmingą stiprumo mokymo programą. Atkreipkite dėmesį, kad sportininkai turėtų daugiausia dėmesio skirti jėgos ir galios pratyboms, pvz., Maitinimui ir valymui, tuo tarpu kryžminio slenksčio vairuotojai turėtų naudoti lengvesnius svorius ir daugiau kartų, kad būtų galima ištverti. Kojos presai, kelio pratęsimai, raumenų garsai ir veršelių kėlimas gali padėti sukurti raumenis kojose, kurių reikia važiuoti.

Mityba

Sunku pastebėti geresnių rezultatų, be atitinkamų mitybos patobulinimų. Sportininkams reikia daugiau kalorijų, baltymų, angliavandenių ir riebalų, kad po energijos vartojimo būtų galima gauti energijos ir atkurti raumenis ir glikogeną. Be to, hidratacija yra labai svarbi ląstelių funkcijai ir bendram atsinaujinimui. Mažiausiai 1 pinti skysčio reikia kas 1 svaro svorio, prarasti po treniruotės. Galiausiai papildai gali būti veiksmingi dietos papildymai. Po kiekvieno treniruotės suaugę naudokite didelį kiekį baltymų, didelį angliavandenių gėrimą ar barą.