Kaip sveikas ir nesveikaus maisto vartojimas sveikatai kenkia jūsų organizmui

Ką jūs valgote ir kaip jaučiate, tiek psichiškai, tiek fiziškai, yra glaudus ryšys. Po subalansuotos, maistingos dietos ne visada yra lengva, pigi ar patogi, tačiau ji turi teigiamą poveikį tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam sveikatai. Priešingai, valgymas blogai gali sutaupyti energijos lygį, padidinti ligos riziką ir praeiti kelerius metus nuo jūsų gyvenimo.

Protingų maisto pasirinkimas padidina jūsų psichinę sveikatą ir fizinę sveikatą. Subalansuota dieta yra susijusi su mažesniu depresijos, nerimo ir bipolinio sutrikimo dažnumu, taip pat yra ryšys tarp geros psichinės sveikatos ir visiško, neperdirbto maisto vartojimo. Ką valgote, taip pat įtakoja, kaip lengvai galite atsipalaiduoti naktį ir gauti aukštos kokybės miegą. Pasak mitybos terapijos Jo Lewino, dideli patiekalai ir saldūs riebaliniai maisto produktai jūsų kūno virškinimo sistemai apmokestinami taip, kad jums sunku išsiskirti ir gerai miegoti.

Maisto produktai, supakuoti su vitaminais, mineralais ir maistinėmis medžiagomis, yra įvairių apsauginių medžiagų, kurios gali sumažinti ligų riziką ir padidinti organizmo imunitetą. Pavyzdžiui, vaisių ir daržovių įtraukimas į įprastą dietą gali sumažinti jūsų sveikatos problemų, pvz., Vėžio, diabeto, insulto, širdies priepuolio, širdies ligų, padidėjusio kraujospūdžio, kaulų ir inkstų akmenų, riziką. Sveika mityba taip pat yra susijusi su mažesniu bendruoju mirtingumu.

Jei kada nors pravedėte dietą arba bandėte “stebėti, ką valgote”, jūs žinote apie intymumą tarp dietos ir kūno svorio. Labai lydyti, mažai kaloringi, neperdirbti maisto produktai, tokie kaip vaisiai, daržovės ir sveiki grūdai, yra susiję su geresne svorio kontrole, tačiau saldūs gėrimai, perdirbti maisto produktai ir rafinuoti grūdai yra susiję su antsvoriu ir nutukimu. Savo ruožtu nutukimas kelia širdies ligų, aukšto kraujo spaudimo, insulto, diabeto, metabolinio sindromo, vėžio, miego sutrikimų, artrito ir nevaisingumo riziką.

Nėra “vieno dydžio visiems” modelio, kuris būtų tinkamas sveikam mitybos planui, tačiau yra keletas bendrų gairių. Vienas iš jų yra valgyti daug įvairių, su elementais iš kiekvienos pagrindinės maisto grupės kasdien. Pagrindinės maisto grupės apima vaisius, daržoves, nesmulkintus grūdus, baltymus ir pieno produktus. Kiekviename valgyje USDA siūlo užpilti pusę lėkštės vaisiais ir daržovėmis, o kita pusė – grūdais ir baltymais, o šoninėje – nedidelę pieno skardinę. Sveikas maitinimas taip pat reiškia valgyti reikiamą maisto kiekį jūsų svorio tikslui, nesvarbu, ar tai prarasti, išlaikyti ar įgyti. Galiausiai, sveikas valgymo planas reiškia tam tikrų maisto produktų, įskaitant raudoną mėsą, perdirbtus daiktus, rafinuotus grūdus ir saldžius, sūrus ar riebus maisto produktus, apribojimas.

Maistas ir psichinė sveikata

Maistas ir fizinė sveikata

Dieta ir kūno svoris

Sveikos dietos apibrėžimas