Kaip sumažinti perkaitimo galimybę

Kai fizinis fizinis krūvis fiziškai prailgina, jūsų kūnas sukelia šilumą ir padidėja vidinė kūno temperatūra. Jūsų kūno natūrali aušinimo sistema pradeda ir pradeda prakautis. Paprastai, kai prakaitas išgaruoja iš jūsų kūno, jūsų kūno temperatūra stabilizuosis ir išlieka priimtina. Deja, tai ne visada būna tokia. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, jei jūsų hipotalamas nesugeba prisitaikyti prie temperatūros reguliavimo, jūsų kūnas gali perkaisti ir sukelti su karščiu susijusias ligas, tokias kaip šilumos išsekimas ir šilumos smūgis. Pratybų metu galite imtis priemonių, kad jūsų kūnas negalėtų perkaisti.

Prieš pradėdami treniruočių programą, gerkite du puodelius vandens, kad padėtumėte treniruotės metu išlaikyti drėgmę.

Prieš pradėdami naudotis lauke patikrinkite orą. Jei prognozė prognozuoja labai karštą arba labai drėgną orą, planuokite treniruotes ryte ar vakare, kai oras yra vėsesnis, arba pakeisk savo planus ir sportuokitės patalpose.

Suknelė likti kietas. Lengvas, laisvas, šviesiai spalvotas, drėgmės dėvimasis pratimų drabužiai padės ištraukti prakaitą nuo savo kūno ir leisti jam išgaruoti ir atvėsinti. Venkite medvilnės medžiagų, kurios palaiko drėgmę ir lėtai išdžiūti. Tai iš tikrųjų gali sugadinti kūno šilumą ir sukelti perkaitimą.

Nešiokite vandenį su savimi visuomet. Kaip prakaito, jūsų kūnas praranda skysčių, ir jūs galite tapti dehidratuota. Dehidratacija neleidžia jūsų organizmui tinkamai reguliuoti temperatūros ir galite pradėti perkaisti. Gerkite vandenį kas keletą minučių, kad pakeistumėte prarastus skysčius.

Atkreipkite dėmesį į perkaitimo požymius. Simptomai, tokie kaip galvos svaigimas, galvos skausmas, silpnumas, raumenų mėšlungis ir pykinimas, gali reikšti su karščiu susijusias ligas. Jei pradėsite jaustis skausminga, kai naudojate, sustabdykite tai, ką darai, gerkite vandenį ir atvėsinkite, padėkite į patalpas vėsioje vietoje arba drėkinkite odą vandeniu.