Kaip sukurti pasitikėjimą savimi paaugliams

Paauglys gali būti emociškai traumuojantis paauglystės laikas. Paauglių metais pabrėžiamas ryšys su bendraamžiais ir jo paties tapatybės nustatymas, o jausmas dėl painiavos ir nesaugumo gali būti įprastas, jei paauglys nesilaiko meilės ir paramos. Savigarba yra esminis ginklas paaugliams spręsti iššūkius ir naujus gyvenimo įvykius. Tėvai ir kiti valdžios atstovai turėtų visada stengtis sukurti paauglių savigarbą. Jei jie tai pasiekia, jie padėjo paaugliams gyventi visą gyvenimą.

Padovanokite besąlyginę meilę ir paramą kaip pagrindą paauglių savigarbos ugdymui. Paaugliai labai jautriai reaguoja į atsiliepimus, kuriuos jie gauna iš tėvų, mokytojų ir kitų valdžios atstovų, kuriuos jie žiūri. Jie dažnai įdeda didžiulę atsargą jūsų reakcijoje ir gali sukelti nesėkmę, kurią padidino nusivylimas, kai žmonės išleido kitus žmones. Turėtumėte parodyti paaugliams, kad pagarbos ir meilės lygis, kurį jiems turi, neviršys ir nesumažės priklausomai nuo jų veiklos ar sėkmės. Susipažinkite su tuo, kaip jie jaučiasi, ir aptarti jiems patinkančius dalykus. Jei paaugliai žino, kad jūsų pagarba ir parama, jų saviraiška ir pasitikėjimas savimi didės.

Skatinkite paauglius siekti savo interesų ir padėti jiems rasti kolegų grupę, kad galėtumėte dalytis patirtimi. “Meilės žinojimo” tinklalapyje paaiškinama, kad vienas iš galingiausių dalykų, kurį paaugliai gali padaryti, norėdami pasinaudoti savo potencialu, yra pasikalbėti su teigiamais žmonėmis. Palyginkite su panašiais interesais ir pramogomis veikiančią grupę, kad paaugliams būtų priklausymo jausmas. Paaugliai, kurie praleidžia laiką su kitais, kurie juos mėgsta ir dalijasi tuo, kas jiems patinka, gali sukurti savigarbą ir sumažinti spaudimą bandyti keisti savo elgesį, kad tilptų kartu su bendraamžių grupe. Būdamas “kažkas, kurio nėra”, populiarumas yra bendra problema paauglių gyvenime ir daro žalingą įtaką savigarbai.

Naudokite papildomas pamokas kaip priemonę paaugliams sukurti savigarbą. Svetainėje “Išspręskite problemą” teigiama, kad dalyvavimas neakivaizdinėje veikloje yra tikras būdas pasitikėti savimi. Išbandykite įvairias veiklas ir raskite tai, ką paaugliams patinka ir ką jie puikiai žiūri. Neakivaizdinė veikla suteikia paaugliams vienalaikio panašių draugų draugiją, o sėkmė paskatins jų pasitikėjimą savimi. Nesvarbu, ar tai yra futbolo komanda, šachmatų klubas ar mokyklos choras, veikla suteikia paaugliams patirties dirbant siekiant grupės tikslų ir suteikia daugybę būdų, kaip sukurti pasitikėjimą savimi.