Filipino daržovės ir jų nauda

Filipinai yra tropinė šalis, kurioje patiekiami įvairūs daržovės. Dauguma daržovių yra unikalūs tropiniams klimatams. Jūs pamatysite įvairius sriubos Filipinų daržoves, taip pat žuvis, vištieną, kiaulieną, jautieną ir netgi ožkų patiekalus. Daržovės paruoštos žalios, marinuoti, virtos, virtos arba kepamos, priklausomai nuo patiekalo. Filipinų daržovės siūlo daugybę privalumų, tiekiant maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus.

Vandeniniai špinatai, kurie taip pat žinomi kaip vanduo, žiediniai kopūstai arba pelkės kopūstai, yra vandens augalas su tamsiai žaliais širdies formos lapais ir tuščiaviduriais ryškiai žaliais stiebeliais. Žvilgsnis kaip kangkongas filipinijoje, vandens špinatai yra daržovių ištisus metus, kuriuos galima lengvai auginti. Vandens špinatai yra daug vitamino K, kuris padeda skatinti sveikus kaulus ir dantis. Vandens špinatai sumažina osteoporozės, liga, kurioje jūsų kaulai tampa poringi, rizika susirgti kaulų lūžių augimo rizika. Vartojant vandens špinatus, taip pat sumažėja kraujavimo pavojus, nes jis tinkamai kraujo krešėjimą.

Malti moliūgai, arba ampalaya Filipinuose, yra paprastas filipinietiškas daržoves, turinčias rūsto skonio skonį. Bitter gourd arba bitter melon yra geležies ir yra naudojamas kaip vaistinis augalas Filipinų liaudies medicinoje. Nepaisant to, kad jis nėra visiškai ištirtas, karčių melionai gali turėti teigiamą poveikį pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, praneša Drugs.com. Tačiau daržovės turi būti visiškai išbandytos ir neturėtų būti naudojamos tipiniams diabetiniams vaistams pakeisti. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pridėdami į dietą didelius kiekius karsto moliūgo.

Krienų medis arba Malunggay yra tvirtas, valgomasis medis. Medžio lapai yra pluoštiniai ir naudojami įvairiuose Filipinų patiekaluose. Lapai yra geras beta karotino šaltinis, vitamino A forma, kovojančia nuo laisvųjų radikalų. Krienų lapai taip pat yra daug baltymų, vitaminų A, B ir kalcio.

Saldžiosios bulvės, vadinamos “kamote”, filipinijoje, yra šakniavaisio daržovė, kuri yra be riebalų ir be cholesterolio, ir ją galima valgyti kepta arba kepti. Saldžiosios bulvės yra daug vitamino A ir beta karotino. Vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris yra atsakingas už jūsų organizmo gleivinės, odos ir kaulų vystymąsi. Beta karotinas, antioksidantas, padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų riziką.

Vandens špinatai

Bitter Gourd

Krienų medis

Saldžioji bulvė