Ar baltasis vynas padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje cukriniu diabetu?

Pagal 2011 m. Sausio mėn. Tyrimą “Maistas ir maistas”, polifenoliai raudoname vynyje gali padėti išvengti metabolinio sindromo ir 2 tipo cukrinio diabeto, nes organizmas padeda reguliuoti kraujo cukraus kiekį ir riebalų metabolizmą. Baltasis vynas taip pat yra tokių polifenolių, tačiau daug mažesnių kiekių. Rekomenduojant bet kokį vyno tipą, kuris padeda kontroliuoti diabetą, yra per anksti ir tam tikromis aplinkybėmis yra rizikingas.

Hipoglikemijos pavojus

Pasak Amerikos diabeto asociacijos, bet kokio tipo alkoholis, įskaitant baltąjį vyną, gali sukelti hipoglikemiją ar mažą cukraus kiekį kraujyje, iškart po jo vartojimo ir aštuonias ar dvylika valandų po geriamojo vartojimo. Jei nuspręsite gerti baltąjį vyną, patikrinkite gliukozės kiekį kraujyje prieš valgydami ir valgydami jį prieš valgydami. Taip pat gerkite vyną tik tada, kai jūsų gliukozės kiekis kraujyje yra kontroliuojamas ir pasitarkite su gydytoju, prieš įtraukdami baltąjį vyną į savo mitybą, rekomenduoja asociaciją. Hipoglikemijos ir girtavimo simptomai yra panašūs – dezorientacija, mieguistumas ir galvos svaigimas.

Naudingiausi junginiai vynuose

Raudonojo vyno ligandai – daugiausia ellagino rūgštis ir epikatechino galatas arba EKG – yra panašūs į jūsų peroksisomą proliferatoriaus aktyvintą receptorių γ arba PPARγ, kuris yra pagrindinis gliukozės ir lipidų metabolizmo veiksnys. Iš tikrųjų, panašumas į 2 tipo diabeto vaistą rosiglitazoną yra panašus, teigia A. Zoechlingas, “Maisto ir funkcijų” tyrimo pagrindinis autorius. Tai padidina galimybę, kad raudonasis vynas gali būti naudojamas diabeto prevencijai ir gydymui, tačiau reikia daugiau tyrimų. Raudonuose vynuose yra daug didesnis ligandų nei baltieji vynai. Pasak žurnalo “Wine Spectator”, nors raudonųjų vynų kiekis gali skirtis, daugelyje raudonų yra 1 g vienam šių polifenolių litrui. Kita vertus, baltieji vynai turi mažiau nei 1 g vienam litrui.

“Expert Insight”

2010 m. Lapkričio mėn. Vienos gamtos išteklių ir taikomųjų mokslų universiteto mokslininkai pradėjo gaisrą, kai jie sakė, kad nedidelis kasdieninis stiklinis raudono vyno gali kontroliuoti diabetą, praneša “Daily Mail” laikraštis. Diabetas JK atkreipė dėmesį į ribotus tyrimus, siekdamas sugrąžinti pasiūlymą, ir įspėja, kad vynas, raudonas ar baltas, yra daug kalorijų, todėl padidėja svorio augimo rizika. Vyno alkoholis taip pat gali paneigti naudą, kurią teikia polifenoliai, kuriuos ji turi. “Diabetas” tyrimo direktorius dr. Iainas Frame teigia, kad straipsnyje “Laiškas stiklo raudonojo vyno” kovoja su cukriniu diabetu, padedant kūno reguliavimui. Kraujo cukraus lygiai. “”

Apsvarstymai

Antioksidacinis poveikis raudonajame vynyje taip pat gali padėti, jei esate cukrinis diabetas, nes tai gali padėti išvengti diabetinių komplikacijų, kurias sukelia oksidacinis stresas, pažymi 2003 m. “Dabartinė medicinos tyrimų ir nuomonių” mokslinė apžvalga. Tačiau baltasis vynas neturi vienodo kiekio šių antioksidantų. Pagal “Dietinio ir prediabetinio paciento maistingumo strategijas”, kurį sudaro Jeffrey I. Mechanick ir Elise M. Brett, vienoje stiklinėje raudono vyno kiekis antioksidantų iš tikrųjų yra toks pat, kaip ir 12 stiklinių baltojo vyno.