Sausas danties šepetys

Dantų valymas yra būtinas optimaliam dantų sveikatai. Tai padeda užkirsti kelią dantų skausmui, ligoms ir danties praradimui, teigia “KidsHealth”. Nors jums mokoma naudoti fluorido turinčią dantų pastą keletą kartų per parą, jūs taip pat galite pridėti sauso šepečio naudą, o tai reiškia, kad jūs taip pat galite šepetys keletą kartų per dieną be vandens ar dantų pastos. Naudojant kartu drėgnas ir sausas šepečiu gali padėti apsaugoti jūsų burną ir sumažinti ertmės, plokštelių kaupimosi ir periodonto ar dantenų ligų tikimybę.

Funkcija

Dantų šepetėlį dažnai rekomenduoja sausas dantis, kad jūs iš tikrųjų pamatytumėte danties plotą, kurį jūs nupiešėte, be jūsų vizijos trukdydamas putplasčia dantų pasta. Šis metodas taip pat leidžia jums pamatyti, kur dantenos sritys gali būti paraudę ar sudirgintos šepečiu, arba padėti nustatyti, ar jūsų dantenos kraujuoja po to, kai jau nupieštos, siūlo odontologą John Reitz iš Signature Dental Care.

Privalumai

Sausas danties šepetys suteikia daug naudos burnos sveikatai. John Reitz teigimu, daugelis žmonių praleidžia apatinę žandikaulį apatinėje vidinėje arkoje, kur dažniausiai pasitaiko greičiau. Sausas valymas šia sritimi gali padėti sumažinti plokštelių susidarymo kiekį, taip pat masažuoti dantenas burnos sveikatai. Sausas dantenų valymas gali padėti sumažinti dantenų jautrumą ir kraujavimą. Pasak “Oral Care” ir “Health Daily”, dantų pastos suteikia bakterijų gesinimo savybes, kurios padeda apsaugoti nuo skilimo ir ertmių.

Procedūra

Naudodami sausą dantų šepetėlį be jokios dantų pastos, pradėkite valyti dantis, pasiekdami dantų šepetėlį, kad šeriai valytų dantis, esančius apatinės žandikaulio vidų. Tęskite šepetį aukštyn ir žemyn, judėdami nuo dantų viršūnės iki apačios, kad padėtumėte pašalinti dantį ir plokštelę. Pasitarkite su dantų šepetėlių šeriais 45 laipsnių kampu, siūlo Amerikos dantų higienistų asociacija. Tada jūs galite šepetyti aukštyn ir žemyn arba sukamaisiais judesiais ant dviejų iki trijų dantų vienu metu.

Kombinuotas šlapias ir sausas valymas

Iš pradžių sausą šepečiu galite sujungti sausojo ir šlapiojo šepečių naudą, tada šlapio šepečiu, siūlo “burnos priežiūros” ir “Health Daily”. Abrazyvinis dantų paviršiaus be dantų pastos ir vandens valymas gali padėti sumažinti mikrobų, plokštelių ir tarterių kiekį ant dantų. Tada sekite sausu šepečiu, naudodami vandenį ir dantų pastą, naudodami fluoridą, taip pat gaivinant kvėpavimą.

Atsargiai

Asmenims, kuriems diagnozuota atpalaiduojanti dantenų ar jautrių dantų būklė, sausas šveitimas gali sukelti erzinantį poveikį. Pasitarkite su savo odontologu apie sausą šveitimą, jei su juo buvo diagnozuota.