Per didelė pilvo pūtimas, vidurių pūtimas ir vidurių užkietėjimas

Maži vaikai dažnai išbando įvairius naujus maisto produktus, kurie gali prisidėti prie vidurių užkietėjimo, pilvo pūslelės ir dusulys. Be to, mažylis pradeda mokytis valdyti savo pačių žarnas. Virškinimo problemos gali būti nepatogios ir nerimą keliančios, todėl tiek vaiko, tiek vonios kambario trukmė sunki tiek vaikui, tiek tėvui.

Apibrėžimas ir ženklai

Vaikas nuo vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimas ir pernelyg didelis vidurių pūtimas gali skirtis nuo lengvo iki stipraus. Jis gali trukti bet kur nuo vienos dienos iki daugiau nei savaitės. Jūsų vaiko išmatos bus labai tamsios spalvos, sunkios ir sunkios. Galite pastebėti skysčio išmatos apatinius arba vystyklus, kurie gali pasireikšti, jei skysčio išmatos praeina į apatinę žarną. Jūsų vaikas gali būti labai jaudinantis, verkti, traukti kojas aukštyn link pilvo ir turėti išplitusį skrandį.

Galimos priežastys

Meteorizmas, vidurių užkietėjimas ir pilvo pūtimas gali išsivystyti, jei jūsų mažylis valgys daug riebalų ar pluošto maisto produktų, tokių kaip grūdų grūdai ar bulviniai skrudinti. Kai kurios daržovės, pvz., Žiediniai kopūstai ir brokoliai, gali sukelti dujų ir virškinimo trakto sutrikimus. Dehidratacija gali apsunkinti išmatos išmetimą, sukelti pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi. Jūsų vaikas taip pat gali patirti vidurių užkietėjimą, jei jis jaučia susirūpinimą dėl pamišimo mokymo ir palaiko jo žarnos judesius. Be to, simptomai gali pasireikšti, jei jūsų vaikas yra neaktyvus, dėl kurio kraujas gali neužtekti per vaiko virškinimo sistemą.

Gydymo parinktys

Suteikite savo mažyliui daugiau skysčių, tokių kaip vanduo, obuolių sultys ar burokėlių sultys, kad padėtų sušvelninti jos išmatą ir išlaikyti jos hidrataciją. Vaikščiokite su savo bamblys arba paskatinkite ją sportuoti, kad padidintumėte kraujo tekėjimą į savo organus ir virškinimo sistemą. Masažas skrandyje, padėkite pirštus žemiau savo pilvo mygtuko ir paspauskite, kol atsiras kietumas. Laikykite slėgį iki trijų minučių, jei pageidaujama, nukreipkite pirštus į apykaitinę judesį.

Apsvarstymai

Negalima ignoruoti jūsų vidurio užkietėjimo ar pernelyg didelio meteorizmo ar pilvo pūtimas. Kartais šie simptomai gali būti sunkesnės būklės, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas, dėl kurio reikės gydytis. Jei jūsų kūdikis susiduria su ašaromis arba anilinėmis plyšėmis dėl kietojo išmatos, kreipkitės į alavijo gydymą, kad sužalotumėte. Pasikalbėkite su savo vaiko pediatru, jei ašaros pablogėja arba yra lėtinis.