Nuovargis ir troškulys su mažu natrio ir chlorido kiekiu

Kad jūsų kūnas tinkamai veiktų, jūsų kūnas reikalingas mineralų ir vandens asortimento. Jūsų kraujyje ir ląstelėse esantys elektrolitų mineralai sukuria nuolatinį skysčių mainus, įterpia į jūsų ląsteles maistines medžiagas ir išleidžia atliekas į kraują. Kai jūs išsišakojote, prarandate didelį kiekį svarbių elektrolitų per prakaitą. Jei slopinate troškulį paprastu vandeniu, dar labiau padidėja elektrolitų pusiausvyra.

Natris ir chloridas

Apie 66 procentus viso kūno skysčių yra ląstelių sienelių viduje. Natris ir chloridas sudaro daugumą elektrolitų, esančių už jūsų ląstelių, kraujyje. Kadangi natris turi nedidelį teigiamą elektrinį krūvį, jis susieja su deguonies atomais vandens molekulėse. Chlorido ryšys su vandens vandenilio atomais. Mokesčiai už didesnę kitų mineralų koncentraciją kūno ląstelėse pritraukia didesnį vandens kiekį. Jei mineralinis balansas kraujyje ir ląstelių skystyje išliks pastovus, jūsų kūnas išlaikys tinkamą skysčių balansą. Kadangi elektrolitai palieka prakaitą ir šlapimą, juos pakeiskite mineralais maiste.

Dehidratacija

Kai jūs prarandate vandenį per stiprų prakaitą ar įprastą veiklą, jūs nejaučiate troškulio. Pasak Nacionalinių akademijų medicinos instituto, kai atsiranda pirmieji troškulys, jau esate dehidratuotas ir gali prarasti net du litrus vandens. Likutis vandenyje koncentruoja natrio ir chlorido kiekį kraujyje, sukelia troškulį. Kai geriate vandens, jaučiatės patenkinti prieš pilnai papildydami vandens atsargas. Norint išlaikyti tinkamą elektrolitų balansą, jūsų kūnas saugo mažiau vandens. Jei geriate pagal savo suvokiamus poreikius, per ilgą treniruotę jūsų dehidratacija palaipsniui didės.

Hiponatremija

Tikslus gėrimas daugiau vandens, negu manote, kad jums reikia, gali sutrikdyti elektrolitų pusiausvyrą. Perdirbimas vandeniu prieš treniruotę arba per didelis kiekis geriamo kiekio metu kieto užsiėmimo metu praskiedžia natrį ir chloridą kraujyje, sukelia hiponatremiją. Hiponatremija reiškia mažą natrio kiekį, o ne vandens perteklių. Pagal Linuso Paulingo instituto teiginį, kad kai kraujo natrio koncentracija nukrenta žemiau 136 milimolų litre, Jums atsiranda raumenų mėšlungis, pykinimas ir nuovargis. Lengvasis hiponatremija daro tave nusiminusi ir galėtumėte silpnėti. Kadangi natrio kiekis vis mažėja, jums gali kilti traukuliai ir smegenų pažeidimai. Labai didelė hiponatremija gali būti mirtina.

Druskos suvartojimas

Jei valgysite tipišką šiuolaikinę dietą, gausite daugiau druskos, nei to iš tikrųjų reikia. Vietoj druskos laikymo, kai natrio ir chlorido kiekis kraujyje padidėja, jūsų inkstai filtruoja daugiau šių mineralų. Suaugusiems nuo 19 iki 50 metų amžiaus, kurių vidutinis gyvenimo būdas reikalauja tik 3,8 g druskos kiekvieną dieną – šiek tiek daugiau nei pusė šaukštelio. Jei intensyviai sportuojatės valandą ar ilgiau, jūs prarandate tiek elektrolitų, tiek vandens. Sporto gėrimas, kuriame yra druskos, kalio ir kitų svarbių elektrolitų, gerina jūsų osmosinį balansą ir padeda išvengti nereikalingo nuovargio.