Namų gynimo priemonė žudyti gripo virusą

Gripo virusas plinta per ligonio kvėpavimo sekreciją. Deja, sergančiam asmeniui nėra reikalo būti infekcijai. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC), gripo virusas gali išgyventi ant jūsų namų ar biure esančių paviršių iki aštuonių valandų. Laimei, yra keletas namų gynimo būdų, kuriuos galite naudoti gripo viruso naikinimui, kol jis sukelia kitą infekciją.

Švarios arba karantinės paviršių ir objektų

Kruopščiai nuvalykite dažnai pamirštus paviršius, pavyzdžiui, durelių rankenas, maišytuvo rankenas, skaitiklius ir stalus, kriaukles, telefono imtuvus ir ypač žaislus su muilu ir vandeniu, taip pat komercinius valymo įtaisus, jei pageidaujate. Pasak CDC, muilas, vandenilio peroksidai, alkoholis, chloras ir komerciniai baktericidai visi nužudo gripo virusą.

Užkirsti kelią švariam paviršiui ir objektams nuo užteršimo

Įsigykite kompresines sanitarijos servetėles arba paruoškite purškimo buteliuką su komerciniais ar namų ruošiniais, skirtais saugiai valyti paviršius ir objektus, kurių neturite laiko arba kurie nėra tinkami plauti muilu ir nuplauti grynu vandeniu. Pasitarkite su “patarimais” skyriuje dėl sanitarijos tirpalo recepto, kurį galite gaminti namuose, naudodami chloro balinimo priemonę.

Skalbyklėje plauti skalbinius su įprastiniu skalbinių plovikliu ir karštu būdu išdžiovinti. Negalima “apkabinti” skalbinių į savo kūną, nes įdėkite jį į mašiną, nes tai gali perkelti virusą į jūsų odą ir drabužius.

Nuplaukite valgymo reikmenis ir indus karštame, muiluotame vandenyje arba naudokite automatinę indaplovę su tinkamu skalbikliu jūsų mašinai.

Karantininiai daiktai, kurių negalima išvalyti bent 24 valandas, kai juos vartoja sergantis žmogus.

Skatinkite ligonį dėvėti chirurginę ar ligoninę kaukę už miegamojo ar ligonio kambario, kad būtų kuo mažiau išvalytų teritorijų ir objektų.

Laikykite audinius ir šiukšliadėžę su plastikine dangteliu ir dangčiu ligonio lovoje ir namuose. Namų ūkio nariai visada turėtų kosėti ar čiaudėti į audinį, tada išmesti audinį.

Prieš kosulį arba čiaudinimą paskatinkite rankų plovimą arba alkoholiu pagrįstą burną, prieš pradėdami tvarkyti švarius drabužius arba daiktus ir prieš arba po nagų, nosies ar akių tvarkymo. Naudokite švarų audinį, kad išjungtumėte maišytuvo čiaupus be rankų pakartotinio pašalinimo.