Maisto produktai, kurie gali pažeisti kepenis

Kepenys yra vienas iš svarbiausių jūsų organizmo organų, o jo pagrindinės funkcijos – virškinti ir laikyti maistines medžiagas iš jūsų maisto ir padėti pašalinti kenksmingas medžiagas iš jūsų kraujo. Svarbu, kad jūs stebėtumėte savo suvartojamą natrį, cukrų, riebalus ir alkoholį, kad jūsų kyla sveikai.

Sumažinkite natrio ir cukraus vartojimą

Dieta, kurios sudėtyje yra daug cukraus ir druskos, gali pakenkti jūsų kepenims, o per daug druskos leis jūsų organizmui išlaikyti skysčių. Suaugusiam vartojimui tinkamas natrio kiekis yra 1500 miligramų per dieną, todėl svarbu atidžiai perskaityti maistingumo etiketes, kad būtų galima nustatyti maisto produktus, kurių sudėtyje yra 300 miligramų natrio arba mažiau porcijai. Didelė cukraus mityba taip pat kelia didesnę pavojų nutukimui ir stresui jūsų kepenyse. Vietoj paprastų angliavandenių, tokių kaip slapukai ir spurgos, valgyti, rinkitės sudėtingus angliavandenius, tokius kaip sveiki grūdai ir šviežios daržovės.

Apriboti savo riebalų suvartojimą

Per daug riebalų padidina jūsų nutukimo ir nealkoholinės riebiosios kepenų ligos riziką. Pagal dietinių gairių amerikiečiams 2010 m. Turėtumėte gauti ne daugiau kaip 20-35 proc. Visos dienos kalorijų iš riebalų. Tiksliau sumažinkite prisotintų riebalų kiekį mažiau nei 7 proc. Viso kalorijų ir pašalinkite trans-riebalų kiekį. . Maisto produktai, tokie kaip margarinas, slapukai ir didelio riebumo mėsa, yra nesveikūs riebalai.