Kaip paruošti kiaulienos centro supjaustytą nendrių filė

Naudodamiesi indų indeliu, kad paruoštumėte kiaulienos centro nugarą, galėsite mėgautis sveiku ir skanu maistu be didelių pastangų. Kiauliena yra geras geležies, cinko, B vitaminų ir baltymų šaltinis, kuriame yra mažiau riebalų ir kalorijų nei daugelis jautienos gabalų. Ieškokite centrinės nugarinės dalies, kuri yra rausvos spalvos ir tvirtai liesti, rekomenduoja JAV žemės ūkio departamentą. Virkite arba užšaldykite per 3 dienas nuo pirkimo, kad sumažintumėte maisto produktų keliamą pavojų.

Marinuoti savo centrinę nugarą. Jei jums patinka, įdarykite savo kiaulieną marinade, arba parduotuvėje nusipirkus vieną ar kitą, kurią ruošiatės namuose. Dėl to mėsos supjaustoma ir pridės skonio. Pabandykite spanguolių ar abrikosų konservų, kurių abu yra gerai su kiauliena. Česnakai, sojos padažas, svogūnai ir kepsnių padažas yra kiti ingredientai, kuriuos galite naudoti kiaulienos marinade.

Kukurūzų įdėti į džiovyklą. Centravimo kiaulienos centro nugarinė dalis leidžia lygiau kepti. Įpilkite šiek tiek vandens, kad mėsa išdžiūtų.

Sezonas kiauliena Jei neturite marinuoti mėsos, prieskoniai prieš maistą leidžia skonio meldyti su mėsa. Druskos ir pipirų naudojimas yra paprastas būdas sušaldyti kiaulieną, bet kitos galimybės – česnako druska, svogūnų milteliai, prieskonių druska, Cajun ar šokolado prieskoniai arba rozmarinas ir smulkinti česnakai. Sumaišykite ir sutinkate savo mėgstamus žolelių ir prieskonius, kad sukurtumėte įvairius skonius jūsų kiaulienos centro nugarai.

Įjunkite indų puodą. Dėl mažo nustatymo reikės maždaug keturių-šešių valandų virimo trukmės, o aukštas nustatymas sumažins šį laiką per pusę iki maždaug vienos tris valandas, priklausomai nuo kiaulių centro nugaros dydžio. Patikrinkite savo mėsą dažnai, kad įsitikintumėte, jog neperpilamas. Jei turite nedidelį kiekį indų, o kiauliena nėra pakankamai greitai virti, pasukite šilumą iki aukšto lygio.

Įdėkite mėsos termometrą, kad išbandytumėte. Prieš valgydami kiaulienos centro pjūvis turi pasiekti bent 145 Fahrenheito vidinę temperatūrą. Dėl šios temperatūros gaunama smulkinanti ir retesnė mėsos pjaustymas. Kuko iki 160 Fahreinheit už gerai atliktą kiaulienos centro nugarą.