Kaip gaminti fajita mėsą keptuvėje

Tradicinė fajita mėsa yra marinuota sijonų kepsnys, tačiau fajitas gali turėti ką nors nuo vištienos ir krevečių iki elnio arba net tofu. Valgykite fajita mėsą keptuvėje yra paprasta, nes plonos juostelės virsta labai greitai. Prieš ruošiatės pagardinti fajita mėsą, leiskite jai marinuotis per naktį, kad ji taptų lengvesnė ir kvapniausia. Visada paruoškite mėsą fajita mėsą, pridėdami daržovių prie maisto ruošimo pabaigos, kad jie išliktų traškūs ir išsaugotų maistines medžiagas.

Užpilkite pakankamai alyvuogių aliejaus į keptuvės dugną. Bet koks aliejus dirbs, tačiau alyvuogių aliejuje yra daug širdies sveikų omega-3 riebalų rūgščių ir taip pat priduria skonį.

Šildykite keptuvę vidutiniu ir dideliu šilumos kiekiu, kol galėsite tik pradurti alyvuogių aliejaus kvapą ir šiek tiek vandens išmesti į keptuvę.

Įtraukite fajita mėsą iš karto. Leiskite tai sėdėti kelias sekundes, tada stumkite ir pasukite medine šaukšteliu arba blyškintuvu.

Tegul mėsą fajita kepkite septynias ar dešimt minučių, nuolat maišydami ir sukdami mėsą. Paimkite atsitiktinius mėginius, naudodami greitojo skaitymo termometrą, kad patikrintumėte, ar nėra. Jautienos yra pagaminta 145 laipsnių Fahrenheitu, kiaulienos 160 laipsnių Fahrenheitu ir vištienos 165 laipsnių Fahrenheitu. Žuvis yra pagamintas, kai jis visiškai nepermatomas ir lengvai supjausto.