Kaip galėčiau virinti tuno kepsnį be jo kepti?

Tunų kepsniai puikiai tinka gaminti dėl jų tvirto gamtos. Norint gauti puikų skonį, nereikia kepti tuno kepsnių ant grotelių. Tvenkinių kepsnių kepimo viryklė leidžia greitai paguosti žuvį ir pridėti skonį per mėgstamus pagardus. “Mayo Clinic” teigimu, omega-3 riebalų rūgštys, kurių sudėtyje yra tunų, padeda sumažinti uždegimą, mažinti trigliceridų kiekį, mažinti kraujospūdį ir pagerinti imunitetą. Paruoškite tuno kepsnį vieną ar du kartus per savaitę, kad gautumėte naudos sveikatai, nenaudodami per daug gyvsidabrio, kuris gali kauptis žuvyje.

Įpilkite teriyaki padažą, alyvuogių aliejų, sojų padažą, česnaką ir imbierą į didelį, iš naujo užsandarinamą plastikinį maišelį. Sumaišykite ingredientus, kad mišinys atitiktų tuną iš Azijos įkvėpto marinato.

Sudėkite tuno kepsnius maiše. Ištraukite orą ir uždėkite plastikinį maišelį. Perkelkite maišą taip, kad tuno kepsniai būtų padengti marinatu.

Mažiausiai valandą šaldytus marinuotus tuno kepsnius. Ilgesnis marinavimo laikas suteikia tunui daugiau skonio.

Pašalinkite tuną iš marinato, kad žuvis perneštų. Įdėkite tuno kepsnius ant plokštelės. Išskalaukite tuną druska ir pipirais. Į žuvį pridėkite sezamo sėklos.

Iškaitinkite didelę keptuvę vidutiniškai aukštai. Į keptuvę įpilkite sezamo aliejaus. Įdėkite tuno kepsnius ant keptuvės.

Išskirkite tuno kepsnius nuo penkių iki aštuonių minučių. Vienu metu keiskite kepsnius, kai juos pjausite keptuvėje. Kuko trumpiau, jei norėtumėte, kad jūsų tunai būtų retesni ir ilgesni, jei norite, kad jis būtų vidutiniškas ar gerai atliktas. Supjaustykite kepsniu, kad nustatytumėte, kada tai padaryta pagal jūsų pageidavimus. Nuimkite tuno kepsnius iš keptuvės ir nedelsdami juos iškepkite.