Kaip aš susiplauti karis?

Plonas ar rausvas karis dažnai yra neišdirbtų šaldytų daržovių arba per daug virimo skysčio rezultatas. Mėginimai tonizuoti pernelyg aštrų skonį su kokoso pienu gali pašalinti šiek tiek jo šilumos, bet taip pat sukelti, kad padažas taptų plonas. Nors plona karija yra nepageidaujama, tai nėra priežastis paniką. Yra daugiau nei vienas būdas sutirštinti karis ir procese atkurti jo stora, rausva tekstūra.

Pasukite degiklio degiklį į vidutinį aukštą, nuimkite dėžutę iš indų ir leiskite skysčiui be maišymo šiek tiek užvirinti maždaug 5 minutes. Kvapusis karis be papildomų tirščių ingredientų leidžia pertekliniam skysčiui išgaruoti į atmosferą ir yra geras pasirinkimas padažui, kuris yra tik šiek tiek plonas. Šiuo metu stebėkite padažą ir, jei reikia, sureguliuokite šilumą, kad padazas neviršytų.

Maišykite 1 valg. Šaukštą. Arbatžolių į kiekvieną puodelį skysčio. Arrowroot yra neutralus skonio tirštiklis, kuris veikia panašiai kaip kukurūzų krakmolas. Sukite krosnies degiklį vidutiniškai aukštai ir nuolat maišykite, kol padažas pradeda sutirštėti. Šis metodas yra geras pasirinkimas padažui, kuris yra plonas, bet nesugriaunamas.

Paruoškite stora pasta, kurią sudaro 2 šaukštai. Miltų ir 2 šaukštai. Ištirpinto, netirpinto sviesto už kiekvieną puodelį kario padažo atskirame puodelyje, kol sviestas tik pradeda ruda. Įpilkite 1 puodelį kavos padažo ir gerai sumaišykite. Šį mišinį įpilkite į kario padažą, įpilkite skysčio, tada sumažinkite degiklio šilumą ir 4-5 minučių virkite. Šį metodą naudokite, jei jūsų padažas yra plonas, kad jis pasklistų.