HCG lygis nėštumo metu su dvynukais

Hormono HCG, kuris reiškia žmogaus chorioninį gonadotropiną, padeda jūsų kūnui pranešti, kad esate nėščia, ir palaiko nėštumą ankstyvųjų savaičių ar mėnesių laikotarpiu. Kadangi gaminant embrionus gaminama HCG, HCG lygiai moters kūne yra ypač dideli, kai ji atlieka dvynukus ar aukštesnę eilę kartotinių.

Jūsų reprodukcinis ciklas

Kiekvieną mėnesį, kai esate ovuliacija, kiaušidėse esantis audinys, vadinamas raudonumo korpusu, išskiria didelius estrogeno ir progesterono kiekius. Šie hormonai kartu dirgina, kad susiformuotų gimdos gleivinę. Tuo atveju, jei jūs nesuvokia, lūpos korpusas išsivysto po maždaug dviejų savaičių, mažėja hormonų kiekis ir sukelia gimdos šnypštimą arba mėnesinių periodą.

HCG vaidmuo

Jei įsivaizduosite, tai yra HCG – hormono, kurį gamina besivystantis embrionas, darbas – pranešti, kad esate nėščia. Tai palaiko geltonkūnio korpusą ir išlaiko išskiriančius hormonus. Dėl to jūs palaikote gimdos gleivinę, kuri suteikia besivystančiam embrionui implantacijos vietą. Gimdos pamušalas taip pat suteikia embrionui deguonies ir maistinių medžiagų, kol bus formuojama placenta.

HCG ir dvyniai

Jūsų kūnas nesukuria HCG – jis ateina tik iš jūsų besivystančio kūdikio. Taigi, jei jūs pastojote dvynukus, kiekvienas besivystantis vaikas išskiria įprastą HCG kiekį, kuris ypač padidėja, palyginti su vienkartiniu nėštumu. Nors HCG lygiai gali labai skirtis tarp individų, jie dažniausiai yra daug didesni dvynių nėštumo metu nei vieni nėštumai.

HCG padidėjimas

Su dvynukais, kaip ir vienu nėštumu, per pirmus tris nėštumo mėnesius HCG lygis paprastai gerokai padidėja. Paprastai HCG padvigubėja kas 48-72 valandas. Namų tyrimai nėštumo metu tikrina HCG buvimą šlapime. Kadangi HCG koncentracija kyla ankstyvuoju nėštumu ir dėl to, kad dvynių motinos paprastai turi aukštesnį kraujo ir šlapimo HCG kiekį nei vienišų kūdikių motinos, tikriausiai teigiamas nėštumo testas bus šiek tiek anksčiau, jei esate nėščia su dvynukomis.

Ratifikavimas

Viena iš didelio HCG koncentracijų, paprastai būdingų dvynių nėščioms moterims, yra tai, kad jie dažnai patirs daugiau su HCG susijusių simptomų nei moterys, turinčios vieninteliai kūdikiai. Pavyzdžiui, HCG lygis, atrodo, prisideda prie ankstyvojo nėštumo metu būdingos rytinės ligos. Jei esate nėščia su dvynukomis, dėl padidėjusio HCG gali atsirasti ankstyvieji ar padidėję rytinės ligos simptomai.