Didelis kalio ir natrio kiekis

Žmogaus kūnas reikalauja natrio ir kalio palaikyti įprastas funkcijas. Kalis kontroliuoja raumenų susitraukimus ir nervų impulsų perdavimą, o natris kontroliuoja vandens kiekį organizme ir generuoja elektrinius impulsus, kurie kontroliuoja pagrindines kūno funkcijas. Dėl padidėjusio šių elektrolitų kiekio reikalingas gydymas, kad būtų užkirstas kelias rimtiems komplikacijos atvejams ir normaliam atstatymui.

Priežastys

Pasak Mayo klinikos, didelio kalio kiekio priežastys yra lėtinė inkstų liga, ūminis inkstų nepakankamumas, Addisono liga, sunkus narkotikų ar alkoholio vartojimas, 1 tipo cukrinis diabetas, per didelis kalio papildų kiekis, raudonųjų kraujo ląstelių naikinimas ir AKF inhibitorių vartojimas. . Merck vadovas sveikatos priežiūros specialistams praneša, kad didelio natrio kiekio kraujyje priežastys yra viduriavimas, vėmimas, būdinga inkstų liga, nudegimai, pernelyg prakaitavimas, cukrinis diabetas, antinksčių navikai ir ciklo diuretikų vartojimas.

Identifikavimas

Pagrindinis metabolinio skydelio kraujo tyrimas rodo, kad kraujyje yra daug kalio ir natrio. Šis kraujo tyrimas taip pat tikrina gliukozės, kalcio, kraujo karbamido azoto (BUN), kreatinino, anglies dioksido ir chlorido kiekius kraujyje. Nacionaliniai sveikatos instituto pranešimai rodo, kad normalus natrio kiekis kraujyje yra nuo 135 iki 145 mEq / L (miliekvivalentas litre), o įprasto kalio kiekis svyruoja nuo 3,7 iki 5,2 mEq / L.

Komplikacijos

Komplikacijos, susijusios su dideliu kalio kiekiu, yra silpnumas, nuovargis, pykinimas, lėtas ar silpnas impulsas, nereguliarus širdies plakimas ir raumenų spazmai. Komplikacijos, susijusios su dideliu natrio kiekiu, yra sumišimas, smegenų lūžių susitraukimas, traukuliai ir koma. Aukštas natrio kiekis taip pat gali sukelti galvos smegenų kraujotaką.

Gydymas

Gydytojai gydosi kalio kiekiu kalcio gliukonatu ar kalcio chloridu. Insulinas taip pat sumažina kalio koncentraciją kraujyje, kai kalio kiekis patenka iš ląstelių. Gydytojai gydo didelį natrio kiekį, normaliai atstatydami skysčių lygius. Žmonėms be virškinimo problemų peroraliniai rehidracijos sprendimai atstato elektrolitų lygius saugiam diapazonui. Tiems, kurie dėl vėmimo ar psichinės disfunkcijos negalėtų gerti žodžių, gydytojai įveda skysčius į veną.

Prevencija

Kadangi kai kurie vaistiniai preparatai didina didelio kalio kiekio riziką, reguliarus stebėjimas sumažina kalio padidėjusį riziką. Mažesnis kalio turinčių maisto produktų suvartojimas taip pat mažina riziką, kad bus padidėjęs kalio kiekis kraujyje. Apriboti savo suvartojamą kalio kiekį maisto produktų, tokių kaip šokoladas, pienas, kietieji sūriai, bulvės ir pomidorai. Užkirsti kelią dideliam natrio kiekiui, vengiant sūrus maisto produktus ir pakeičiant prarastus skysčius karštame ore ar vėmimo ar viduriavimo metu. Jei sergate inkstų liga ar inkstų nepakankamumu, laikykitės gydytojo nurodymų, kaip sumažinti natrio vartojimą.