Česnakai ir tuberkuliozė

Tuberkuliozė yra rimta infekcinė liga, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis. Dažniausiai girdite apie plaučių tuberkuliozę, tačiau bakterijos gali užkrėsti bet kokį organą žmogaus organizme. Besivystančiose šalyse liga vis dar yra labai dažna. Jungtinėse Amerikos Valstijose nukentėjusieji pacientai dažnai priklauso rizikos grupėms, kurių imuninė sistema blogai veikia (pvz., Alkoholikai, benamiai arba žmonės, užsikrėtę žmogaus imunodeficito virusu) arba žmonės, kurie keliavo į endemines zonas.

Jei Jums diagnozuota tuberkuliozė, ilgiau kaip pusę metų turite gydyti keliais anti-tuberkulioziniais vaistais (izoniazidu, rifampinu, pirazinamidu ir etambutoliu arba streptomicinu). Šie vaistai buvo aptikti XX a. Viduryje ir jiems reikia skirti kartu, kad būtų išvengta mikroorganizmų atsparumo šiems vaistams.

Nuo seniausių laikų gydytojai žinojo, kad česnakai yra naudingi gydant įvairias infekcines ligas, įskaitant tuberkuliozę. XX a. Tyrėjai išskyrė veikliąsias česnako sudedamąsias dalis (pvz., Tiosulfinato aliciną, taip pat tri- ir tetra sulfidus bei nustatytą poveikį įvairioms bakterijoms.

1946 m., Maždaug tuo pačiu metu, kai atrado pirmąsias antituberkuliozines vaistas – etambutolį ir izoniazidą, Indijos Raghunandana Rao tyrimų grupė klausė, ar česnako ekstraktas veikia mikobakterijų augimą. Jie ištyrė klausimą tiek ląstelių kultūroje in vitro, tiek infekuotoje jūrų kiaulytėje in vivo. Rezultatai parodė, kad česnakai sustabdo mikobakterijų augimą tiek indelyje, tiek gyvūnuose. Vėliau šios tyrimo linijos nesilaikė daugelio tyrėjų, tačiau 1985 m. Gelaha ir Garagusi patvirtino ir išplėtė česnako poveikį tuberkuliozei. Tačiau, kadangi turime specialių anti-tuberkuliozinių vaistų, klinikiniai tyrimai netirė česnako poveikio tuberkuliozei pacientams.

Gali būti įdomu, ar česnakai gali sustiprinti esamų tuberkuliozės formų poveikį. “Abbruzzese” komanda atsakė į šį klausimą, išbandydama, ar kultūros mikobakterijos auga mažiau, kai vienas iš kovos su tuberkulioze narkotikų yra pridedamas prie kultūros atskirai arba kartu su česnako ekstraktu. Tyrėjai nerado jokių sinergetinių efektų, kurie rodo, kad česnako vaidmuo gydant tuberkuliozę buvo pakeistas šiuo metu naudojamais vaistais. Tačiau norint tvirtai nustatyti, ar česnakai pagerina tuberkuliozės eigą, klinikiniais tyrimais reikėtų palyginti, ar česnako ir placebo pridėti yra naudinga esamai terapijai.

Dabartinis tuberkuliozės gydymas

Tradicinė česnakų vaidmuo gydant tuberkuliozę

Laboratoriniai tyrimai

Esamų kovos su tuberkuliozės vaistais ir česnakų gydymas