Ar baltoji arbata yra kiaušinių?

Arbatos, ypač žaliosios arbatos, nauda sveikatai per pastarąjį dešimtmetį buvo daug dėmesio skiriama. Arbatos polifenoliai, ypač epigalokatechin gallatas, arba EGCG, yra susiję su daugeliu arbatos naudingų savybių. Baltoji arbata, kuri daugeliui nepažįsta, yra paruošta iš jauniausių ir labiausiai subtilaus arbatmedžio Camellia sinensis lapų. Kaip ir kitos arbatos, baltajame arbata yra įvairių veikliųjų sudedamųjų dalių, įskaitant EGCG.

Manoma, kad oksidacinis ląstelių pažeidimas yra atsakingas už bendrą senėjimo poveikį, taip pat apie daugelį lėtinių ligų, tokių kaip vėžys ir artritas. Nesuskaičiuojamos studijos parodė EGCG antioksidacines savybes. “Acta Poloniae Pharmaceutica” 2007 m. Tyrimas parodė, kad baltos, juodos ir žaliosios arbatos sumažina raudonųjų kraujo kūnelių oksidacinį poveikį, tačiau žalioji arbata yra veiksmingiausias antioksidantas.

Žalioji arbata buvo svarstoma kaip naudingas svorio netekimas, pirmiausia kartu su kitais svorio valdymo įrankiais. 2009 m. Tyrimas “Mityba ir medžiagų apykaita” parodė, kad baltoji arbata turi tą patį turtą. Baltos arbatos ekstraktas efektyviai sumažina trigliceridų nusėdimą žmogaus adipocitų ar riebalų ląstelėse ir skatina riebalų suskaidymą. Manoma, kad baltųjų arbatos EGCG yra bent jau iš dalies atsakingas už šias pastabas.

Kai kurie žmonės mano, kad arbatos gali būti rūšiuojamos pagal jų EGCG turinį ir kad vienoje arbatos “spalvoje” yra daugiau katechinų nei kitoje. Tačiau, kaip buvo įrodyta 2010 m. Rugpjūčio mėn. Leidinyje “Maisto mokslų žurnalas”, bendras žaliosios ir baltos arbatos katechino kiekis skiriasi daugiau nei dešimt kartų, o įvairių rūšių arbata yra labai sutampa. Šio tyrimo autoriai padarė išvadą, kad tam tikros arbatos šaltinis, auginimas ir perdirbimas gali turėti didesnę įtaką jo svarbių sudedamųjų dalių turiniui, negu žalia ar balta.

Baltoji arbata yra geras EGCG šaltinis ir yra perspektyvi alternatyva žaliai arbatai žmonėms, kurie siekia šiek tiek kitokio skonio, bet vis tiek nori pasinaudoti EGCG nauda sveikatai. Tyrimai rodo, kad dviejų rūšių arbata iš esmės yra lygiavertė jų katechinų kiekiui, priklausomai nuo arbatos šaltinio ir perdirbimo. Ir, kaip parodyta 2008 m. “Analitinio toksikologinio žurnalo” tyrime, nėra pastebimo skirtumo tarp žalios ir baltos arbatos kofeino.

EGCG yra veiksmingas antioksidantas

Baltoji arbata svorio netekime

Teas labai skiriasi EGCG turinyje

Apsvarstymai