Kaip valgyti kepsnius ant grotelių

“Venison Backstrap” yra žinomas dėl liesos, švelnios kepsninės, kuri suteikia liesą baltymų šaltinį. Tačiau norint išlaikyti natūralų skonį ir tekstūrą reikia liesti tekstūrą. Nors jūs galite paruošti stomatologinius vynuogynus naudojant įvairius maisto ruošimo metodus, grilis suteikia natūralų dūminį skonį.

Iš anksto pašildykite grilį iki vidutinio aukšto šilumos. Reikia greitai paruošti traškus gabalėlių gabalėlius, tokius kaip greitai supjaustyti batonėliai su dideliu šilumos kiekiu.

Nugriaužkite sidabrinę odą ar riebalus iš traškučių stumbras. Tai padeda užtikrinti, kad jūsų kepsnys bus švelnus ir kvapnus.

Supjaustykite kepsnius 3/4 – 1 colio storio gabalėliais. Arba velniariukai ar gabaliukai skverbiami tiesiai per backstrap.

Užpilkite kiekvieną šaukštelį su šviesiu alyvuogių aliejaus sluoksniu ir paskui purškite košerine druska ir juodaisiais pipirais. Pridėkite žolelių, prieskonių ar trinimų individualizuoto skonio.

Į kepsnines įdėti kepsnius ir kepkite 5-7 minutes.

Kepkite kepsnius skudurėmis ir kepkite dar penkias ar septynias minutes. Kepdami kepsnius, visada naudokite žnyplius ar mentelę, kad išvengtumėte mėsos išpjaustymo.

Gurkšnokite stomatologinius vynuogynus į vidinę 130 laipsnių temperatūrą, kad gautumėte vidutinio ir reto pavidalą. Patikrinkite kepimo temperatūrą su mėsos termometru.