Kaip saugu yra b12 kulka?

Vitaminas B-12 arba kobalaminas buvo vadinamas “raudonuoju vitaminu” pacientams, kuriems injekcijos buvo skiriamos gydyti B-12 trūkumus. 2009 m. “Medical News Today” pranešė, kad kasmet JAV skiriama nuo 30 iki 40 milijonų injekcijų B-12, o šalutinis poveikis yra palyginti neįprastas. Tačiau gydymo vitaminu B-12 injekcijos praktika nebėra tokia įprasta kaip anksčiau, nes alternatyvios vitamino formos, tokios kaip kalbos, burnos ir nosies preparatai, dabar yra plačiai prieinamos.

Pagal “The Merck” diagnozės ir terapijos vadovą, klasikinė B-12 trūkumo forma, vadinama “pernicious anemija”, yra sukelta skrandžio būklės, kuri neleidžia išskirti specialių baltymų, kuriuos jūsų organizmas reikalauja absorbuoti vitamino B- 12 B-12 trūkumas gali kilti ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip uždegiminės žarnos ligos, celiakija, kasos sutrikimai ar skrandžio operacija. Jei beveik nėra vitamino B-12, jūsų raudonieji kraujo kūneliai paprastai nėra formuojasi, o jei jis yra sunkus ar ilgalaikis, B-12 trūkumas gali sukelti negrįžtamą nervų pažeidimą.

Jei turite vitamino B-12 trūkumą, gydytojas gali rekomenduoti reguliariai injekuoti, bent jau tol, kol nepakankamumas bus ištaisytas. Kai jūsų B-12 lygiai bus normalizuoti, jums gali būti perjungiama į kitą vitamino formą. Nors B-12 trūkumas yra vienintelis realus injekcijų indikatorius, kai kurie gydytojai vis dar naudoja vitamino B-12 injekcijas, kad gydytų kitas ligas, tokias kaip nuovargis. Sintetinė vitamino B-12 forma, vadinama cianokobalaminu, dažniausiai naudojama injekcijoms.

Dažnas šalutinis poveikis, susijęs su B-12 injekcijomis, yra toks pat, kaip ir bet kokios injekcijos atveju, ir yra laikinas skausmas, niežėjimas, kraujavimas arba paraudimas injekcijos vietoje. PDR.net praneša, kad iki 25 proc. Pacientų, vartojančių B-12 injekcijas, atsiranda nedidelis šalutinis poveikis, pvz., Galvos skausmas, galvos svaigimas ar sąnarių skausmas. Daug rečiau pasireiškus pykinimas, dilgčiojimas galūnėse, viduriavimas ar patinimas. Infekcijos yra neįprastos, tačiau jie gali atsirasti. Retais atvejais pasireiškė sunkios alerginės reakcijos, įskaitant anafilaksiją ir mirtį.

Remiantis PDR.net duomenimis, žmonės, turintys Lebero ligą, kuris yra paveldimas akių sutrikimas, neturėtų gauti vitamino B-12 injekcijų dėl to, kad šie asmenys gali patirti regos nervo pažeidimus ir aklumą. Žmonės, kurie yra alergiški kobalti, taip pat turėtų vengti vitamino B-12 injekcijų. Jei jūsų kalio kiekis yra mažas arba yra kraujo sutrikimas, vadinamas polycythemia vera, gydytojas gali nuspręsti nevartoti vitamino B-12 injekcijos. Nežinoma, ar cianokobalaminas daro žalingą poveikį vaisiaus vystymuisi, todėl galbūt norėsite išvengti vitamino B-12 injekcijų nėštumo metu, jei įmanoma.

Vitamino B-12 trūkumas

B12 injekcijos indikacijos

Šalutinis poveikis vitamino B12 injekcijoms

Įspėjimai