Kaip gaminti trumpus kiaulienos šonkaulius olandų krosnyje

Norėdami paruošti švelnius ir sultingus trumpus šonkaulius, apsvarstykite galimybę naudoti olandų krosnį. Grilis gali būti labiau populiarus ir mažiau laiko užsiimantis pasirinkimas, tačiau baigta mėsa dažnai yra sausa ir gaivinta. Kaip ir grilis, olandų krosnies ketaus pagamina karštą paviršių, kad pjaustytų mėsą, sukurtų gardų plutą, tačiau ji taip pat palaiko skonį skleidžiančius skysčius, pagamina mėsą ir užtikrina, kad jūsų šonkauliai netaptų sausi ir sunkūs Per overcooking. Skanus maistas, kuriame naudojamos geriausios grilinimo ir valgymo savybės, yra jūsų atlygis už papildomą laiką ir pastangas.

Įkaitinkite įprastą orkaitę iki 375 laipsnių Fahrenheito.

Alyvuogių aliejų supilkite į savo oranžinę krosnį ir supilkite į viryklę per didelę šilumą.

Švelniai susmulkinkite šonkaulius druska ir pipirais, taikykite pakankamai, kad padengti abiem pusėmis.

Padėkite šonkaulius olandų krosnyje ir virkite iš abiejų pusių maždaug po 2 minučių. Pašalinkite šonkaulius, kai mėsa tamsiai ruda.

Pridėti daržovių skoniui. Populiariausi variantai yra morkos, salierai, svogūnai, askaloniniai česnakai ir česnakai. Virkite daržoves, kol jie tampa minkštos ir šviesiai rudos spalvos, maždaug nuo 5 iki 7 minučių.

Supilkite pomidorų pastą į savo olandų krosnį. Leiskite jam virti 1 minutę, prieš pridėdami vyno ir atsargų. Maišykite mišinį, išvalant, kad atlaisvintumėte bet kokius karamelizuotus gabalus, lipančius į oranžinės krosnies puses.

Pridėti prieskonių, tokių kaip rozmarinas, čiobreliai, petražolės ir raudonėliai. Padidinkite šilumą ir įmaišykite mišinį į virinimą.

Padėkite savo šonkaulius olandų krosnyje. Uždenkite olandų krosnį ir įdėkite į įkaitintą orkaitę maždaug 60-90 minučių. Nuimkite olandų krosnį, kai šonkauliai yra švelnūs, ir padėkite mėsą ant plokštelės.

Padrąsinančią skysčio į dubenį, pašalinant visas kietas medžiagas. Grąžinkite skysčiui savo oranžinę krosnį ir šildykite mišinį ant viryklės, kol ji bus verda. Kai skystis sumažėja trečdaliu, nuimkite olandų krosnį ir vėl įstumkite savo šonkaulius. Uždenkite olandų krosnį dangteliu, kad turinys būtų šiltas, kol tarnysite.