Kaip aš galiu kepti ant akių?

Lieknas ausų kepsnys turi lengvą skonį ir mažai atliekų. Nors panašios formos ir kompaktiškumas yra kur kas lengvesnė duonos kepta, raukšlės akis turi daug stipresnę tekstūrą. Dėl marmuro trūkumo šis kepsnys yra sunkus ir gali būti gaivus, ypač kai jis yra išvirtas. Griliuokite kruopščiai stebėkite, kad jo nebūtų ruošiamasi vidutiniškai retai ir supjaustytumėte į plonesnius griežinlius, kad kompensuotumėte galimą griežtą tekstūrą. Griliuokite, trumpai išmaišykite visas kepsninės puses, kad sukurtumėte sudėtingą, gaivaus skonio išorinį sluoksnį, tada naudokite žemą ir lėtą netiesioginę šilumą, kad virtumėte vidurį be pernelyg toasting out.

Išvalykite aušintuvą iš šaldytuvo per valandą prieš jį griliu. Mėsos centras viršuje lengviau iš anksto šildomas.

Grilio grotelę išvalykite griliu ar plieniniu šveitikliu, o ant grotelių kepkite alyvą popieriniais rankšluosčiais.

Iš anksto įkaitinkite grilį vidutiniškai aukštai 10-15 minučių, įsitikinkite, kad dangtelis uždarytas. Jei norite medžio anglis kepti, įpilkite medžio anglis į kaminą arba naudokite savo medžio anglies starterio dūmtraukį ir nustatykite briketų ugnį. Leiskite jiems sudeginti maždaug 20 minučių arba tol, kol krūva šviečia raudonai ir jos padengtos pilkščiu pelenu. Kai jie yra karšto, dvigubo sluoksnio visi briketai vienoje grilio pusėje. Į karštą medžio angą įpilkite keturių ar penkių juodų, šviežių briketų ir į tuščią grilio dalį, žemiau grotelės, įdiekite indą į grilį.

Tamponu dangtelio dangtelis džiūsta popieriniais rankšluosčiais prieš pat grilio laiką.

Masažas mėsa su druska, pipirais ir bet kokiais kitais pagardais, kuriuos siūlo jūsų receptas. Jei riebiate daugiau nei keletą prieskonių, pirmiausia juos sumaišykite su dubeniu, tada patraukite pinšelius iš sumaišytų prieskonių ir įtrinkite juos giliai į akis. Kai jis pagamintas, sumaišykite alyvuogių aliejų per visą keptuvę, kad padidintumėte rusvą.

Tvirtai pritvirtinkite ant dujų degiklio arba karšto medžio anglies. Rudos vieną pusę dvi ar tris minutes, po to ją pasukite skylėmis, o kitas – dvi ar tris minutes. Uždarykite dangtį, kai tik galėsite.

Paruošimas

Grilis

Išjunkite visus, išskyrus du degiklius, ir pasukite likusį degiklį iki vidutinio.

Perdarykite išpjaustytą akį iš kieto taško šalia degiklio. Griliuodamas medžio anglis, kepkite akmenį ant kepsnio tiesiai ant lašintuko ant šalto grilio. Krosnelės termometrą pastumkite šalia kepimo, jei jūsų grotelėje nėra įmontuoto termometro arba stumkite termostatą, apsaugantį nuo krosnies, į storiausią akies krašto dalį.

Grilio kepsnys 1-1 / 2 iki 1-3 / 4 valandos arba tol, kol vidaus temperatūra apvaliosiose pasieks 135 – 145 Fahrenheit. Stebėsite grilio temperatūrą. Jei reikia, kas 30 minučių įdėti dar tris-penkias briketes į karštą anglių grilio plotą, kad neprarastumėte šilumos, kai medžio anglis nudegsta.

Perkelkite akių ratą į servetėlę ir palenkite 15 minučių folija. Ji ir toliau virti, padidėja apie 10 laipsnių. Tuomet kai kurie pradeda aušinti, o baltymų ritės atsipalaiduoja, todėl apvalios kepsnys tampa labiau subalansuotos ir leidžia sultis perskirstyti į išorinius sluoksnius.